Co robią piłkarze w wolnym czasie? Wygrywają „Idola”, oglądają „Grease”, robią zakupy…

0
gru
9
Redakcja
grease

Co robią piłkarze w wolnym czasie? Większość odpowiada, że gra w FIFE, ewenualnie PES-a. Inni natomiast czytają książki, głównie sportowe, ale i Stieg Larsson nie jest im obcy. Nocne kluby, hazard, alkohol. I to by było na tyle, sądzicie? Błąd, są też tacy, którym taniec i śpiew nie są ziemią nieznaną. 

Hernani, Brazylijczyk grający w T-Mobile Ekstraklasie nie jest wirtuozem futbolu. Zresztą, bądźmy szczerzy, polski futbol nie przez wszystkich traktowany jest poważnie. Kiedy jednak nie wykopuje on piłki „na uwolnienie”, pasjonuje się sztuką, głównie rysunkiem. Już jako mały chłopiec porysował ojcu akt notarialny, przez co rodzice sceptycznie podchodzili do jego domniemanego talentu. Dzisiaj jego rysunki, a właściwie karykatury piłkarzy zdobią szatnię.

Utalentowanym muzykiem jest Damian Zbozień. Niegdyś wahał się, czy przyjąć ofertę transferową od Legii Warszawa, czy wraz z kolegami prowadzić kapelę góralską. Postawił jednak na „Wojskowych”, a dziś jest zawodnikiem  Piasta Gliwice. Nie zrezygnował jednak ze swojej pasji i w wolnych chwilach przypomina sobie, czym jest wewnętrzny spokój, relaksując się przy własnej muzyce.

Dla jednego pana zrobimy wyjątek. Kornel Zyla z zawodu jest policjantem, jednak w czasie wolnym aktywnie angażuje się w życie piłkarskie. Broni barw LZS Mechnice, który gra w lidze okręgowej. Ponadto zostawał też królem strzelców ligi okręgowej, strzelając ponad 30 bramek w sezonie. Wielokrotnie otrzymywał propozycję grania w czołowych klubach z Opolszczyzny, jednak zawsze z nich rezygnował.

Kevin Walker szerszej publiczności znany nie jest, jednak w Szwecji tego drugoligowego piłkarza zna już każdy fan futbolu. I nie tylko. Defensywny pomocnik GIF Sundsvall wygrał dziewiątą edycję szwedzkiego Idola! Spotkał się on z dużym zrozumieniem ze strony klubu, gdyż specjalnie dla niego przesuwali spotkania, które kolidowały z jego występami w telewizji.

Ogólnie rzecz biorąc gwiazdą na boisku nigdy nie był, chociaż zaliczył kilka meczów dla kadry Szwecji U-19 i U-21. Grał też dla takich klubów jak AIK Solna czy Orebro SK. Jeśli zakończy karierę piłkarską, z pewnością nie będzie mógł narzekać na brak ofert ze stron agencji muzycznych.

 

Wędkowanie jest chyba jedną z najwspanialszych form relaksu i wypoczynku. Większość uważa te zajęcie za nudne, jednak moje zdanie podziela Radosław Majewski. Również powędkować lubi Joe Cole, lecz jego pasja to w głównej mierze motoryzacja. W swoim garażu ma mnóstwo samochodów, m. in. Ferrari Enzo. Tenis ziemny z kolei uwielbia Wesley Sneijder.

Dosyć nietypowe hobby posiada Andrea Pirlo. Włoski playmaker uwielbia robić zakupy, co wśród mężczyzn nie jest typową cechą. Zwłaszcza, gdy na własne oczy widzimy Jacykowa czy innych projektantów, których ciuchy kupują tylko ci „prawdziwi” znawcy mody… Mimo wszystko widać, iż Pirlo ma swój styl.

Pasjonatem filmów jest Wayne Rooney.  – Oglądałem ten film już kilkadziesiąt razy i nigdy mi się nie nudzi. Pewnie jeszcze niejednokrotnie sięgnę po ‚Grease’. Travolta jest w nim kapitalny – twierdzi napastnik „Czerwonych Diabłów”.

Gdyby Fernando Torres piłkarzem nie został, z pewnością chciałby związać swoją przyszłość z muzyką rockową. Nieraz opowiadał o tym, jak wielką rolę Rock odgrywa w jego życiu, i chyba wyrażał swoją miłość do tego gatunku ze względu na długie włosy. Może ona pochwalić się znajomością z wokalistą hiszpańskiego zespołu „El Canto del loco”. Wystąpił nawet w jednym z jego teledysków!

Jak widać nie samym Play Station i hazardem człowiek żyje. Wędkarstwo, książki, a nawet taniec, dla którego Fernando Cuerda porzucił karierę piłkarską również może wywrzeć na nas wielkie wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>