Kibicowskie podsumowanie tygodnia: Nudna Polska, gorąca Bułgaria

0
lip
22
Kuba Waśko
Foto: ultras-tifo.netFoto: ultras-tifo.net

Piłkarze w polskiej lidze wrócili na boiska, wraz z nimi na stadionach pojawili się też kibice. Na naszych łamach ponownie pojawia się cykl, w którym będziemy zbierać najciekawsze wydarzenia z trybun, nie tylko rodzimych, lecz także zagranicznych. Na naszym podwórku miniony weekend był raczej leniwy, dlatego w tym wydaniu skupimy się na derbach Zurychu oraz gorących meczach w Austrii i Bułgarii. Zapraszamy!

Red Bull Salzburg – Rapid Wiedeń (19.07.2014)

Kibice gospodarzy nie słyną ze spektakularnych opraw. Zupełnie inaczej jest z ekipą gości, którzy na początek sezonu nie zawiedli. Pojawili się w Salzburgu w imponującej liczbie, dopingując głośno przez pełne 90 minut. Skomplikowanej oprawy jednak nie zaprezentowali, ograniczając się do odpalenia kilku rac.

rapid
rapid2
Liteks Łowecz – CSKA Sofia (20.07.2014)

Gorąco było w Bułgarii. Nie tylko ze względu na słoneczną aurę, przez którą wielu Polaków obiera ten kierunek na wakacyjne wyjazdy, lecz także z powodu startu tamtejszej ligi. W pierwszej kolejce CKSA Sofia udała się na wyjazdowy mecz do Łowecza. Fani gości pokazali w drugiej połowie imponujące racowisko.

cska
cska2
FC Zurych – Grasshoppers Zurych (20.07.2014)

Nowy sezon w Szwajcarii rozpoczął się od emocjonującego pod względem kibicowskim meczu, jakim były derby Zurychu. Wielu nie docenia jeszcze tamtejszych fanów, którzy na ten moment są w ścisłej europejskiej czołówce. Potwierdził to właśnie ten mecz. Obie ekipy głośno dopingowały piłkarzy, a gospodarze oprócz tego zaprezentowali naprawdę ładną kartoniadę.

FC Zurych:

fcz
fcz2
Grasshoppers:

grasshoppers

Futbol to moja pasja od czasów dziecięcych. Zaraził mnie nią mój Tata, z którym oglądałem cały mundial w 1998 roku. Miałem wówczas 5 lat, a mimo to pamiętam popisy Zinedine'a Zidane'a, według mnie najlepszego piłkarza w historii piłki nożnej. Pół życia przegrałem na boisku, więc moja wiedza nie jest tylko suchą statystyką. Dzisiaj wciąż jestem blisko futbolu, ponieważ jestem aktywnym sędzią. Aktualnie studiuję filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowałem m.in. z portalem CKSport.pl oraz Futbol1.pl. W Czasie Futbolu zajmuję się również tematyką kibicowską, wszystkim tym, co dzieje się dookoła boiska. Moją drugą pasją jest piłka ręczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>