Kołyska Bebeto 1994, a dzisiaj… jego syn gra już dla „Canarinhos”

0
mar
16
Redakcja
Bebeto kołyska

Wróćmy się do 1994 roku. Na stadionie w Dallas w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Brazylia mierzy się z zespołem Holandii. W 62 minucie Bebeto wykorzystuje błąd w defensywie rywala i podwyższa prowadzenie swojej drużyny na 2-0. Następnie Brazylijczyk fetuje gola wspólnie ze swoimi kolegami – Mazinho i Romario. Dla kogo była ta pamiętna kołyska?

Dzisiaj odpowiedź na to pytanie znamy już bardzo dobrze. Bramka zadedykowana była dla Mattheusa Oliveiry, urodzonego dwa dni wcześniej, syna Bebeto. Obecnie chłopak ten jest zawodnikiem Flamengo i występuje już w barwach młodzieżowej reprezentacji Brazylii do lat 20. Być może w przyszłości pójdzie w ślady ojca i zostanie jedną z największych gwiazd „Canarinhos”?

Co ciekawe, imię dziecka nie zostało wybrane przypadkowo. Inspiracją dla Bebeto był podobno Lothar Matthaeus, legendarny niemiecki pomocnik i libero, który w 1990 roku wywalczył ze swoją reprezentacją mistrzostwo świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>