Poznaj naszych ekspertów!

0
mar
4
Redakcja
Radosław Gilewicz i Stefan Białas

Od dzisiaj portal „Czas Futbolu” ma dwóch stałych ekspertów. Na dobry początek zgodzili się z nami współpracować Stefan Białas i Radosław Gilewicz. Przynajmniej raz w miesiącu będą oni komentowali dla Was aktualne wydarzenia piłkarskie w Polsce i zagranicą. Będziemy czynić starania, żeby grono ekspertów na stronie stopniowo się powiększało.

Stefan Białas

Urodził się w 1948 roku w Siemianowicach Śląskich. Jako piłkarz reprezentował barwy m.in. Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław, Legii Warszawa, a także kilku francuskich zespołów (FC Guenugnon, Besancon RC). W wieku 34 lat rozpoczął karierę trenerską. Przez ponad 20 lat pracował we Francji i Tunezji. W 2006 roku powrócił do Polski i objął funkcję szkoleniowca Cracovii. Następnie przeniósł się do Jagiellonii Bialystok, w której pracował dwa lata. W 2010 roku zastąpił Jana Urbana na stanowisku trenera Legii Warszawa. Po sezonie rozstał się ze stołecznym klubem. W ostatnim czasie na antenie „Canal +” komentuje mecze francuskiej Ligue 1.

Radosław Gilewicz

Urodził się w 1971 roku w Chełmie Śląskim. Piłkarską karierę rozpoczynał w GKS-ie Tychy. Jako 21-letni zawodnik trafił do Ruchu Chorzów. Dobre występy w barwach „Niebieskich” zaowocowały zagranicznym transferem. W 1993 roku został zawodnikiem szwajcarskiego FC Sankt Gallen. Po dwóch latach występów na boiskach w Szwajcarii przeniósł się do ligi niemieckiej. Reprezentował barwy VFB Stuttgart i Karlsruher SC. W 1999 roku zamienił Bundesligę na ekstraklasę austriacką. Skutecznością imponował zwłaszcza w Tirolu Innsbruck, dla którego strzelił 60 goli. Późnie grał jeszcze w Austrii Wiedeń i SV Pasching. U schyłku kariery powrócił do Polski i występował w Polonii Warszawa. Obecnie komentuje mecze polskiej ekstraklasy i Bundesligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>