Reklama McDonald’s z okazji Mundialu 1994. Kto zagrał młodego piłkarza?

2
mar
11
Redakcja
Mundial 94 McDonalds

Po raz kolejny cofamy się w czasie – nadchodzą Mistrzostwa Świata 1994 w USA. Wielkie światowe firmy zaczynają powoli gromadzić się wokół futbolu i nagrywają kolejne telewizyjne reklamówki związane ze zbliżającym się turniejem. Mundial staje się bardziej komercyjny niż dotychczas. Przy pomocy futbolu promuje się dosłownie wszystko. Nawet fast foody.

I tak oto brytyjska telewizja zaserwowała nam wówczas zabawną reklamę McDonald’s. Ubrany w sportowy strój – z charakterystycznymi dla tamtych czasów króciutkimi spodenkami – młody chłopak bawi się piłką w ogrodzie. W pewnym momencie rozrywka musi mieć jednak swój finał. Słychać głos matki, która chce zabrać swojego syna… do restauracji McDonald’s. W końcu to najlepsze miejsce dla młodego sportowca. I tak właśnie chłopak o imieniu Jimmy prawdopodobnie zamienił futbolówkę na hamburgera.

A na koniec najciekawsze. Wiecie kto wcielił się wtedy w rolę Jimmy’ego? Talentem piłkarskim i aktorskim błysnął niespełna 14-letni wówczas Scott Parker, świetnie dzisiaj znany nam reprezentant Anglii, grający dla Tottenhamu. W 1994 roku po raz pierwszy pokazał przed kamerami, że potrafi naprawdę dobrze grać w piłkę. I chyba nie zaszkodziła mu nawet kuchnia McDonald’s…

2 komentarze
  1. przemysław dodał komentarz dnia 12 marca 2013

    Śmieszy mnie i nieco smuci, że pod przykrywką sportu reklamuje się sieci fast foodów, napoje gazowane czy śmieciowe energetyki. I potem widzę jak dzieciaki na boisku grając w piłkę popijają Tiger czy Coca Colę, myśląc że to napój przeznaczony dla sportowców.

  2. Davide dodał komentarz dnia 12 marca 2013

    Z Parkera wyrósł wyborny pomocnik. Po trzydziestce osiągnął formę życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>