Wideo: Psycho

2
cze
23
Redakcja
Pearce

W ostatnim czasie kojarzony jest przede wszystkim z nieudolnym prowadzaniem angielskiej młodzieżówki, ale w latach 80-tych i 90-tych XX wieku należał do najtwardszych i najostrzejszych brytyjskich zawodników. Przed Wami najefektowniejsze filmy ze Stuartem Pearce’m, pseudonim „Psycho”, w roli głównej.

Ostre wślizgi, twarde wejścia, fenomenalne uderzenie z lewej nogi – Stuart Pearce lubił granie na najwyższych obrotach. Przez wiele lat, ten występujący na pozycji lewego obrońcy gracz, był jednym z największych angielskich boiskowych „hardmanów”.

Najdłużej, bo dwanaście lat (1985-1997), Pearce związany był z Nottingham Forest. To w barwach ekipy z City Ground najmocniej zapracował na swoją reputację. To jego dwie monstrualne interwencje z meczu 1/8 finału Pucharu Ligi 1988-89 przeciwko Leicester.

Anglicy kochali go za jego pasję i oddanie. Do historii przeszła jego nieprawdopodobna radość, po strzeleniu bramki Hiszpanom w konkursie rzutów karnych w ćwierćfinale Euro 1996.

Na koniec jeszcze krótki film z Euro 1992. W trakcie grupowej gry z Francją to Pearce stał się ofiarą. Basile Boli, ówczesny defensor Marsylii, z pełnym impetem uderzył go głową w policzek i uciekł.

Anglicy do dzisiaj twierdzą, że krew na twarzy Pearce’a, którą widać w ostatnich sekundach filmiku, to tak naprawdę krew francuskiego agresora…

2 komentarze
  1. Azuma dodał komentarz dnia 10 lipca 2013

    „Anglicy kochali go za jego pasję i oddanie. Do historii przeszła jego nieprawdopodobna radość, po strzeleniu bramki Niemcom w konkursie rzutów karnych w półfinale Euro 1996″ – To nie półfinał i nie są to Niemcy, tylko Hiszpanie.

    • ŁR dodał komentarz dnia 10 lipca 2013

      Zgadza się to był ćwierćfinał z Hiszpanią. Błąd wynika z tego, że pamiętałem także jego bramkę przeciwko Niemcom w rzutach karnych. Ale rzeczywiście ta radość to był bój rundę wcześniej z Hiszpanami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>