Wygraj Ligę: Bez gwałtownych ruchów

0
lut
19
Rafał Cygan
z17320801P,Wygraj-Lige

Inauguracyjna kolejka nie była dla mnie udana. O ile wszyscy moi zawodnicy zagrali, to niestety żaden z nich, nie zrobił nic na plus i na koncie w „Wygraj Ligę” mam zaledwie 23 punkty. Nie zamierzam drastycznie zmieniać składu, ale dokonałem już pierwszego transferu.

Wszyscy odradzali mi wstawianie do bramki Bartłomieja Drągowskiego przed meczem z Legią, ale moje przewidywania okazały się słuszne – Henning Berg będzie, przynajmniej w początkowej fazie tej rundy, rotował składem. Legia wyszła więc rezerwowym składem, co okazało się wodą na młyn, dla solidnej Jagiellonii, która wygrało spotkanie inaugurujące rundę aż 3-1. Tak jak pisałem wcześniej – wybór Drągowskiego jest wyborem na całą rundę i jestem przekonany, że pod koniec sezonu będzie on jednym z najlepiej punktujących bramkarzy w Ekstraklasie.

W ostatniej kolejce rozczarowała mnie Wisła i właśnie z nią związane są dwie zmiany na następną serię gier. Po pierwsze opaskę traci Semir Stilić. W piątek Wisłę czeka trudny mecz u siebie z Pogonią i mam obawy, czy Bośniak zdobędzie w tej kolejce dużo punktów. Dzień później do Gdańska przyjedzie bydgoski Zawisza i liczę, że Lechia pójdzie za ciosem i wygra drugi mecz z rzędu. W tej sytuacji nadzieję pokładam w moim nowym kapitanem – Kevinie Friesenbichlerze, bo nawet jeżeli nie zagrał kapitalnego meczu w poprzedniej kolejce, to nie spodziewam się, że Jerzy Brzęczek dokona zmiany na pozycji środkowego napastnika po zaledwie jednym meczu.

Nie zapunktuje już u mnie Arkadiusz Głowacki. O ile w rzeczywistości jest to naprawdę dobry zawodnik, to w Wygraj Ligę zbyt wielu punktów by mi nie przyniósł. Głowacki nie punktuje z reguły w ofensywie, a Wisła w pierwszej kolejce wyglądała bardzo marnie i nie spodziewam się jakiegoś nagłego wzrostu formy w ciągu zaledwie siedmiu dni. Ponadto Głowacki dostał w meczu z Lechią żółtą kartkę – już siódmą w tym sezonie. Jeżeli dostanie jeszcze jedną, a prędzej czy później dostanie, to nie zagra w którymś z następnych meczów. Do tego dochodzi niezbyt korzystny dla Wisły terminarz. Postanowiłem więc sprzedać Głowackiego za dwa miliony. Dołożyłem sto tysięcy z rezerw finansowych i w mojej jedenastce pojawił się Grzegorz Wojtkowiak, czyli najlepszy obrońca poprzedniej kolejki. Wszystko wskazuje na to, że Lechia będzie w tej rundzie zdecydowanie mocniejsza niż w poprzedniej, a Wojtkowiak będzie jej pewnym punktem, który co kolejkę będzie poprawiał mój wynik.

skład p

 

Z dalszymi zmianami się wstrzymam. W końcu wszyscy z podstawowej jedenastki zagrali w poprzedniej kolejce i raczej wszyscy zagrają również w następnej.

Aktualizacja

Bartłomiej Drągowski jest kontuzjowany i nie zagra w najbliższym meczu. Z tego powodu jest zmuszony dokonać zmiany i w pierwszym składzie wystawić rezerwowego bramkarza – Emilijusa Zubasa z GKS-u Bełchatów. Jeżeli trener Kiereś nie postawi nagle na Dariusza Trelę, na co się nie zanosi, to Zubas powinien zagrać w tej kolejce.

Fan piłki nożnej w każdym wydaniu a w szczególności polskim, angielskim i afrykańskim. Pasjonat historii sportu. W wolnych chwilach groundhopper. Aktywny użytkownik Twittera(@RCygan93).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>