Wygraj Ligę: Czas rewolucji

0
mar
13
Rafał Cygan
z17320801P,Wygraj-Lige

Początek był dla mnie bardzo nieudany. Zawiedli poszczególni zawodnicy i całe zespoły. Właśnie dlatego w moim zespole na najbliższą kolejkę Ekstraklasy w „Wygraj Ligę” odbyła się niemała rewolucja.

Przed ostatnią kolejką pozbyłem się Łukasza Zwolińskiego, Semira Stilicia i Darko Jeviticia. Jan Kocian nie stawia regularnie na Zwolińskiego, a i sama Pogoń nie prezentuje się dobrze. Stilić gra i jego pozycja jest niepodważalna, ale Wisła jest największym tegorocznym rozczarowaniem wśród czołowych zespołów Ekstraklasy. Bośniak zapewne jeszcze kilka punktów by w tym sezonie zdobył, ale ich liczba byłaby nie adekwatna do wygórowanej ceny. Jevtić z kolei jest kontuzjowany i na powrót na boisko jeszcze chwilę poczeka.

Mając w budżecie pokaźną sumę za transfery tych trzech zawodników nabyłem Michała Kucharczyka i Orlando Sa  z Legii oraz Cornela Predescu z Zawiszy. Tylko ten pierwszy wystąpił w ostatniej kolejce, ale zrobił to, co zapewne zrobi jeszcze nie raz w tym sezonie – strzelił bramkę. Pozycja Sa jest sporą niewiadomą, bo nie należy on do ulubieńców trenera Henninga Berga. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Legia nie będzie miała w najbliższym czasie trudnych meczów w środku tygodnia, a jedynym rywalem Sa jest Marek Saganowski, to prawdopodobnie sprawi, że Portugalczyk będzie graczem pierwszego wyboru. Jeżeli obaj będą grali, to pewnym jest, że regularnie będą dopisywali do mojego konta punkty nie tylko za sam występ w pierwszym składzie.

Predescu nie zagrał i już nie zagra. Rumuna postanowiłem wymienić na jego klubowego kolegę z Białorusi. Iwan Majewskij na dobre zadomowił się w składzie Zawiszy Bydgoszcz, który niespodziewanie jest największą, pozytywną niespodzianką tej rundy. W tym momencie transfer ten może wydawać się ryzykowny, bo do Bydgoszczy przyjeżdża poznański Lech, ale Zawisza w tej rundzie sprawi zapewne jeszcze niejedną niespodziankę.

Ze względu na kartki ze składu wypada również Wojciech Golla, który prawdopodobnie i tak pożegnałby się z moim zespołem, bo przy aktualnej formie Pogoni, trudno liczyć na dodatkowe punkty za mecz na zero z tyłu. Na miejsce Golli wchodzi Martin Konczkowski z Ruchu Chorzów.

Do bramki powraca za to Bartłomiej Drągowski, a kapitanem pozostanie Grzegorz Wojtkowiak.

Skład na 24. kolejkę Ekstraklasy w Wygraj Ligę

Skład na 24. kolejkę Ekstraklasy w Wygraj Ligę

Fan piłki nożnej w każdym wydaniu a w szczególności polskim, angielskim i afrykańskim. Pasjonat historii sportu. W wolnych chwilach groundhopper. Aktywny użytkownik Twittera(@RCygan93).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>