Wygraj Ligę: Kolejka ostatniej szansy

0
lut
27
Rafał Cygan
z17320801P,Wygraj-Lige

Pierwsze mecze po dłuższej przerwie są z reguły niewiadomą. Trudno odgadnąć, na kogo postawią trenerzy, a i sami szkoleniowcy często po jednym lub dwóch nieudanych meczach dokonują zmian kadrowych. Pierwsze dwie kolejki nie były dla mnie udane. Swoim zawodnikom daje jeszcze ostatnią szansę i jeżeli znowu mnie zawiodą, dokonam sporej rewolucji w składzie w Wygraj Ligę.

Jedyna dokonana do tej pory zmiana okazała się dobrym wyborem. Arkadiusza Głowackiego zastąpiłem Grzegorzem Wojtkowiakiem, a jego Lechia drugi raz z rzędu zagrała na zero z tyłu. Tym razem gdańszczanie jadą do Chorzowa. Nie jest to łatwy teren, ale zaryzykuję i przekażę opaskę kapitana właśnie Wojtkowiakowi.

Obawiam się, że będę zmuszony dokonać jednak jeszcze jednej zmiany w obronie. Adam Mójta była chyba najlepszym piłkarzem GKS-u Bełchatów w meczu z Piastem Gliwice, ale marne to dla mnie pocieszenie, bo Mójta zapunktował na minus – konkretnie na minus jeden. Bełchatowianie prezentują się słabo i jeżeli w najbliższym meczu z Wisłą nie zobaczę progresu, to prawdopodobnie zrezygnuję z Mójty.

Kolejnym zawodnikiem, dla którego ta kolejka może być ostatnią w mojej drużynie jest Łukasz Zwoliński. Wielu zapowiadało, że Zwoliński nie ma szans na wygryzienie ze składu Robaka, ale liczyłem na to, że Jan Kocian postawi na grę dwoma napastnikami. Tak się stało w inaugurującym rundę meczu z Lechem. Niestety dla mnie szkoleniowiec Pogoni już w następnym meczu postanowił wrócić do gry z jednym napastnikiem, którym oczywiście był Marcin Robak. Jeżeli Zwoliński znowu zacznie na ławce, będę zmuszony poważnie zastanowić się nad jego sprzedażą.

Również pod znakiem zapytania stoi miejsce Kevina Frisenbichlera w składzie Lechii Gdańsk. Austriak miał wygryźć ze składu Antonio Čolak i zrobił to w pierwszym meczu, ale już w drugim ze względu na problemy z pachwiną i żołądkiem nie znalazł się w ogóle w kadrze meczowej na spotkanie z Zawiszą. Mam nadzieję, że Austriak wrócił do pełni zdrowia i zacznie strzelać, bo jeżeli nie, to będę zmuszony zastąpić go kimś innym.

Ostatni poważnym problem, z którym się zmagam to bramkarz. Bartłomiej Drągowski, biorąc po uwagę obecną formę Jagiellonii Białystok, na pewno by punktował, ale ze względu na kontuzję nie zagrał w ostatniej kolejce. Nie zagra i w ten weekend. Między słupkami pozostanie więc rezerwowi Emilijus Zubas, ale jak gra w tej rundzie Bełchatów wszyscy widzą i o ile o stratę miejsca w składzie się nie obawiam, to boję się, że wielu punktów nie będzie zdobywał. Mam nadzieję jednak na szybki powrotu do zdrowia Drągowskiego.

skład p

Skład na 22. kolejkę Ekstraklasy

Fan piłki nożnej w każdym wydaniu a w szczególności polskim, angielskim i afrykańskim. Pasjonat historii sportu. W wolnych chwilach groundhopper. Aktywny użytkownik Twittera(@RCygan93).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>