Wygraj Ligę z CzasFutbolu.pl

1
lut
5
Rafał Cygan
z17320801P,Wygraj-Lige

Oglądasz T-Mobile Ekstraklasę i potrafiłbyś stworzyć drużynę marzeń, która zdobyłaby mistrzostwo Polski? W takim razie „Wygraj Ligę” to gra dla ciebie. Udowodnij, że znasz się na polskiej piłce, rywalizuj ze znajomymi i wygrywaj atrakcyjne nagrody.

„Wygraj Ligę” to internetowa gra fantasy, w której wcielamy się w rolę prezesa klubu piłkarskiego. Po szybkiej rejestracji zakładamy swój klub, a następnie zabieramy się do tworzenia drużyny marzeń. Im lepiej wybranym przez piłkarzom będzie się wiodło na ligowych boiskach, tym więcej punktów znajdzie się na naszym koncie.

Jak zdobywać punkty?

Musisz kupić piętnastu zawodników, spośród których jedenastu będzie zdobywało dla ciebie punkty w każdej kolejce. Żeby piłkarze dostarczali nam punkty, muszą przede wszystkim grać, a im lepiej będą prezentować się na boisku, tym więcej punktów pojawi się na naszym koncie. Nasi wybrańcy muszą zdobywać bramki i jednocześnie ich nie tracić, asystować, oddawać celne strzały i wygrywać swoje mecze, ale również starać się nie dostawać kartek, nie strzelać goli samobójczych oraz nie prokurować rzutów karnych, bo za te wszystkie przewinienia zostanie odjęta nam stosowna liczba punktów. Szczegóły dotyczące punktowania znajdziecie tutaj.

Na kogo postawić?

Każdy zawodnik ma swoją cenę i musimy tak zbilansować skład, żeby kupić piętnastu najbardziej optymalnych zawodników. Nie możemy postawić na same gwiazdy Ekstraklasy, ponieważ mamy ograniczony budżet i nie zdołamy wtedy skompletować składu. Możemy obrać więc dwa rodzaje taktyki. Pierwszy zakłada stworzenie mocnej wyjściowej jedenastki i uzupełnienie składu najtańszymi rezerwowymi, lecz wariant ten ma pewną wadę. W trakcie sezonu niektórzy piłkarze mogą nabawić się kontuzji lub pauzować za kartki. Wtedy musimy postawić na rezerwowego, ale jeżeli na ławce dysponujemy najtańszymi graczami szerokich rezerw swoich zespołów, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nie pojawią się oni na boisku i nie zdobędą dla nas punktów.

Drugi rodzaj taktyki zakłada wybranie piętnastu w miarę równych zawodników. Wtedy w przypadku kontuzji piłkarza z podstawowego składu wprowadzony przez nas rezerwowy, będzie miał większą szanse na zdobycie kilku punktów.

Ważny jest również wybór kapitana i jego zastępcy. Punkty zdobyte przez kapitana liczą się podwójnie. Jeżeli kapitan nie zagra, wtedy i tylko wyłącznie w takim wypadku, podwójne punkty otrzymuje wice-kapitan.

Przed każdą kolejką możemy dokonywać zmian w składzie. Jeżeli jakiś zawodnik pauzuje z powodu kontuzji lub nadmiaru kartek, wstawiamy w jego miejsce rezerwowego. Możemy dokonywać również zmian ustawienia np. z 4-4-2 na 3-4-3. W przeciwieństwie do rozgrywek ligowych w „Wygraj Ligę” okienko transferowe nie jest nigdy zamknięte. Możemy kupować i sprzedawać graczy przed każdym meczem, ale tylko dwa pierwsze transfery są bezpłatne. Każdy kolejny będzie nas kosztował cztery punkty. Straty punktów można jednak uniknąć dzięki wykupieniu opcji „Darmowe Transfery”. Ceny zawodników na rynku transferowym będą zależały od graczy. Im częściej dany zawodnik będzie kupowany, tym jego cena będzie wyższa, a im więcej graczy zdecyduje się sprzedać danego zawodnika, tym taniej będzie można go kupić.

Graj z nami i wygrywaj nagrody

Wszystkich zapraszamy do udziału w naszej lidze „czasfutbolu.pl”. Stwórz swój zespół, dołącz do ligi i rywalizuj z członkami redakcji oraz innymi czytelnikami. Warto z nami grać, bo na trzech najlepszych graczy w lidze „czasfutbolu.pl” czeka prenumerata miesięcznika „Four Four Two”. Możesz również stworzyć lub dołączyć do siedmiu innych lig, w których będziesz rywalizował ze znajomymi.

Stwórz najlepszy zespół i wygrywaj. Zostań najlepszych graczem sezonu, miesiąca lub kolejki i wygrywaj pieniądze oraz inne nagrody. Łączna pula nagród w tej edycji wynosi 25 tysięcy złotych. Szczegóły dotyczące nagród znajdziecie tutaj.

Fan piłki nożnej w każdym wydaniu a w szczególności polskim, angielskim i afrykańskim. Pasjonat historii sportu. W wolnych chwilach groundhopper. Aktywny użytkownik Twittera(@RCygan93).
1 komentarz
  1. Kuba dodał komentarz dnia 10 luty 2015

    Drużyna Mistrzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>