Zidane chce Pogbę

0
maj
19
dawid
6feaf52d-931c-40a9-8fb0-e42c55794c0c

Telenowela z francuskim zawodnikiem trwa w najlepsze. Długie absencje, brak szczegółowych informacji na temat zdrowia oraz dolewanie oliwy do ognia przez samego agenta sprawia, że Paul Pogba chociaż raz w tygodniu pojawia się na ustach wielu gazet sportowych. Bardzo często mówi się o dwóch kierunkach – Juventusie oraz Realu Madryt. Dlaczego jednak Zidane chciałby widzieć Pogbę w Realu?

Początki Pogby i przeprowadzka do Juventusu

Paul Pogba przez kilka lat rozwijał się pod skrzydłami sztabu Manchesteru United na czele z Sir Alexem Fergusonem. 2 sezony w juniorach, a następnie sezon w seniorskim zespole Czerwonych Diabłów sprawił, że wiele osób zaczęło dostrzegać talent francuskiego pomocnika.

Paul Pogba nie zdecydował się jednak przedłużyć kontraktu i na początku sierpnia podpisał kontrakt z Juventusem. Później okazało się, że legendarny szkocki menedżer zespołu z Manchesteru nie pokładał tak wielkich nadziei w zawodniku. Dodatkowo, Pogba nigdy nie zdobył kompletnego zaufania Sir Alexa. Mówi się, że było to spowodowane ogromnymi wymaganiami, jakie Paul Pogba od samego początku stawiał oraz z powodu jego zachowania. Często mówiło się także że profesjonalizm piłkarza (a raczej jego brak) miał ogromny wpływ na to, że w Manchesterze nie zagrzałby miejsca.

Jego przygoda we włoskim klubie trwała przez cztery lata i przez ten czas udało mu się nie tylko wywalczyć miejsce w pierwszym składzie, ale stał się jedną z ważniejszych postaci w klubie z Turynu. Potwierdzeniem sukcesów, jakie pomocnik z Francji odnosił w Juventusie, było ogromne zainteresowanie tym zawodnikiem oraz wzrost jego wartości na rynku z 3 milionów do aż 70 milionów Euro.

Powrót syna marnotrawnego i tęsknota za Włochami

Po odejściu Sir Alexa Fergusona polityka transferowa United zmieniła się. Zaczęto sprowadzać ułożonych piłkarzy, którzy z miejsca zagwarantowaliby satysfakcjonujące liczby oraz pozytywne rezultaty w meczach. Z tego powodu „Czerwony Diabły” postanowiły ściągnąć jedną z gwiazd włoskiej ligi, Paula Pogbę. Kosztowało ich to jednak ponad 100 milionów Euro, co w tamtym momencie zagwarantowało francuskiemu pomocnikowi status najdroższego piłkarza na świecie.

Niestety, dobra gra w United nie potrwała długo. Wielu trenerów nie było w stanie wyciągnąć tego, co najlepsze z piłkarza. Pojawiły się nawet plotki, że szatnia Manchesteru, na czele właśnie z Pogbą, grała wielokrotnie na zwolnienie trenera.

Podjęcie wyzwania w innych klubach? Kierunek Hiszpania!

Od przynajmniej roku mówi się bardzo często o odejściu Pogby z Manchesteru United. W sezonie rozegrał tylko 7 meczów z powodu kontuzji. Tę natomiast leczy w sposób nieco kontrowersyjny – przebywając w najróżniejszych kurortach na świecie i często publikując nagrania ze świetnych zabaw.

Oliwy do ognia dolewa również agent piłkarza, to jest Mino Raiola. Przepychanki między agentem, a klubem trwają od kilku miesięcy. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Pogby będzie Hiszpania, a mianowicie Real Madryt.

Zidane niejednokrotnie powtarzał, że jest pod wrażeniem umiejętności swojego rodaka. Oprócz tego, wiele mówiło się o tym, że Pogba już 3-4 lata temu miał trafić na Estadio Santiago Bernabéu. Niestety, bardzo wysokie wymagania finansowe postawione przez United sprawiają, że trener „Królewskich” musi się wstrzymać i poczekać przynajmniej do następnego okna transferowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>