Złota Piłka – Podsumowanie gali Balon D’or 2019

0
sty
20
mirek
balon dor

Coroczne wręczenie nagród dla najlepszego piłkarza zakończone. France Football, jeden z najbardziej prestiżowych magazynów sportowych we Francji i całej Europie, zaprezentował nam najlepszego piłkarza w 2019 roku. Po bardzo wyrównanym głosowaniu został nim Lionel Messi. Drugie miejsce natomiast zyskał defensor Liverpoolu, a mianowicie Virgil van Dijk. Podium zamknął Cristiano Ronaldo.

Kto jednak, oprócz zwycięzcy Złotej Piłki, okazał się największym wygranym tegorocznej edycji Ballon d’Or? Sprawdź już teraz który piłkarz, według nas, może być niezadowolony z wyniku, a który natomiast zasłużenie znalazł się tak wysoko na liście.

Najwięksi wygrani

Dla 20-letniego Matthijsa de Ligta był to zdecydowanie świetny sezon, gdyż oprócz bardzo wysokiego, 15 miejsca w rankingu Złotej Piłki, udało mu się również zdobyć Trofeum Kopy. Jest to jedna z kategorii Złotej Piłki, w której oceniani są piłkarze do 21 lat w Europie. Młody holender może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w Ajaxie. Szczytem jego sukcesów podczas gry w tym klubie było otrzymanie opaski kapitana, dzięki czemu stał się najmłodszym kapitanem w Ajaxie Amsterdam. Warto również zauważyć, że jego świetnia gra doprowadziła go do pobicia wielu rekordów zarówno na lokalnych boiskach holenderskich, jak i na arenie międzynarodowej. Zwieńczeniem jego sukcesów było oczywiście wygranie nagrody Złotego Chłopca, co również oznaczało, że był pierwszym obrońcą, który wygrał w tym plebiscycie.

Pokonując w rankingu Jardona Sancho oraz João Félixa, Matthijs ma szansę stać się kolejnym piłkarzem młodego pokolenia, który w niedalekiej przyszłości będzie co roku walczyć o miano najlepszego piłkarza na świecie, tak jak nieprzerwanie od 12 lat robią to Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Najwięksi przegrani

Zdecydowanie jednym z największych przegranych jest tutaj drugi najlepszy piłkarz według francuskiego czasopisma sportowego. Virgil van Dijk w piłce klubowej osiągnął w sezonie 2018/2019 prawie wszystko, co było możliwe. Przede wszystkim poprowadził swój zespół w zwycięskim finale Ligi Mistrzów i był wybrany piłkarzem meczu. Co więcej, zdobył wiele lokalnych nagród w lidze angielskiej, w tym nagrody za piłkarza miesiąca czy najlepszego gracza na boisku według publiczności. Oprócz tego wielokrotnie znalazł się w jedenastce miesiąca, co tylko potwierdziło jego niesamowitą formę.

Warto również wspomnieć o tym, że między Messim a van Dijkiem różnica punktowa była bardzo mała (wynosiła jedynie 7 punktów, a w ubiegłorocznym głosowaniu Luka Modrić pokonał drugiego Cristiano Ronaldo aż o 275 punktów). Przegrana zatem o zaledwie kilka punktów może zdecydowanie być bolesna.

Podsumowanie

Ten sezon zdecydowanie padł łupem Holendrów. Zarówno Virgil van Dijk, jak i Matthijs de Ligt zagrali świetnie i mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Do tego należy pamiętać, że równie wysoko uplasował się Frenkie de Jong, a w zestawieniu znaleźli się także Georginio Wijnaldum oraz Donny van de Beek. Warto jednak pamiętać, że to Messi po raz kolejny, bo już 6 raz, zwyciężył w plebiscycie i to on w całej swojej karierze zdobył najwięcej Złotych Piłek, prześcigając tym samym swojego odwiecznego rywala, Cristiano Ronaldo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>